مقدمه:

با روند افزایش ترددهای برون شهری، امنیت و رفاه حال مردم عزیز کشورمان به عنوان یک موضوع جدی و یکی از دغدغه های اصلی مسئولان کشوری مطرح شد. از این رو شرکت سرمایه گذاری فرهنگیان (تابعه مؤسسه صندوق ذخیره فرهنگیان) با همکاری سازمان گسترش و نوسازی و مشارکت بخش خصوصی اقدام به تأسیس گروه صنعتی پلور سبز نمود تا بتواند با تولید محصولات درجه یک و نوسازی ناوگان فرسوده مسافری صنعت ریلی کشور، گام موثری در کاهش این چالش بر دارد.


شرکت گروه صنعتی پلور سبز:

شرکت گروه صنعتی پلور سبز (سهامی عام) عضو مؤسسه صندوق ذخیره فرهنگیان (مالک یکی از بزرگترین هلدینگ اقتصادی کشور)، در سال 1381 و با هدف ساخت، واردات، صادرات و تعمیرات جزیی و اساسی خودروهای سبک و سنگین ریلی و همچنین ساخت و تأمین زیر مجموعه ها با جواز تأسیس 500 دستگاه واگن در سال به ثبت رسید.
دفتر مرکزی این شرکت در تهران و در شمال میدان ونک، یکی از میدانهای اصلی پایتخت ایران واقع گردیده است. این شرکت در طبقه سوم برج مؤسسه صندوق ذخیره فرهنگیان با تخصیص بیش از 500 مترمربع فضای اداری و در صورت نیاز با استفاده از فضاهای موجود شامل اتاق جلسات مکانیزه، سالنهای کنفرانس و ... میتواند شرایط مطلوبی را برای ارایه توانمندیهای خویش ایجاد نماید.


کارخانجات واگن سازی زرند:

کارخانجات واگن سازی پلور سبز، در منطقه ای صنعتی در جنوب کشور ایران، استان کرمان، شهرستان زرند واقع گردیده است. وجود کارخانجاتی مانند فولاد، قطران، ذغالشویی و غیره باعث گردیده تا شهرستان زرند به عنوان قطب جدید صنعتی در استان کرمان مطرح گردد و همچنین نزدیکی این شهرستان به مرزهای آبی خلیج همیشه فارس و راi های دسترسی زمینی به دیگر استان ها یکی دیگر از عوامل شاخص رشد و شکوفایی این بخش از کشور می باشد.
استان کرمان با توجه به پتانسیل های موجود صنعتی و نیز وجود موارد متعدد تاریخی و گردشگری همانند ماهان و بقعه شاه نعمت اله ولی، توانسته است نظر سرمایه گذاران داخلی و خارجی را به خود جلب نماید.
کارخانجات واگن سازی زرند از آخرین فن آوری روز اروپا و ماشین آلات بسیار پیشرفته و توان بالای مهندسی در تولید محصولات متنوع ریلی از جمله واگن های مسافری، باری و مترو بهره می برد.

این طرح در فضایی به مساحت 120 هکتار و در سه فاز پیش بینی گردیده است :
• فاز اول در 23000 مترمربع فضای سرپوشیده تولیدی و اشتغال 500 نفر نیروی انسانی
• فاز دوم در 35000 مترمربع فضای سر پوشیده تولیدی و اشتغال 1200 نفر نیروی انسانی
• فاز سوم در 50000 مترمربع فضای سرپوشیده تولیدی و اشتغال 2400 نفر نیروی انسانی

بازگشت به صفحه قبل